Święto sportu i młodości- relacja!

W miniony weekend we Wróblewie odbył się tradycyjny festyn-Święto sportu i młodości. Struktura rozgrywek miała również taki sam system jak w latach poprzedzających. W sobotę odbył się turniej drużyn sześcioosobowych, w którym bezkonkurencyjny okazał się zespół Restauracji "Podkowa" wyprzedzając drugi zespół-Gromu Binino aż o 5pkt. Trzecie miejsce przypadło drużynie "Samych Swoich", zawodnicy tego zespołu pokazali ustabilizowaną formę remisując wszystkie pojedynki, jako jedyni urwali punkty "Podkowie", prowadząc w tym meczu do ostatnich sekund. Czwartą lokatę zajął zespół "Limonka", a piątą "Legła poległa". Nagrody indywidualne zgarnęli obaj zawodnicy kelnerów. Najlepszym zawodnikiem został Marcin Chorzępa a najmniej razy kapitulował Krzysztof Anioł i złote rękawice trafiły w jego ręce. Tego samego dnia odbyły się również konkursy strzałów do ponumerowanej bramki oraz strzałów z wiatrówki. Najlepszym myśliwym soboty okazał się Kazimierz Perz wyprzedzając Piotra Brzóskę oraz Przemka "Sołtysa" Biedziaka. Najlepszym wyszkoleniem technicznym popisał się za to Jacek Góral, drugie miejsce zajął Przemysław Biedziak a trzecie Adrian Wieczorek. Zmagania we wszystkich dyscyplinach zakończyła zabawa taneczna przy akompaniamencie zespołu "Armez".
W niedzielę od godziny 11:00 odbywał się turniej piłki nożnej, lecz już na pełnowymiarowym boisku. Zgłosiło się pięć drużyn, więc organizatorzy orzekli, iż dojdzie do pojedynków "każdy z każdym". Później oficjalnego otwarcia dokonał zastępca Burmistrza UMiG Robert Dorna i zawodnicy przystąpili do rozgrywek. Emocji nie zabrakło, po 7 punktów zgromadziły drużyny Nałęczy Ostroróg, Czarnych I Wróblewo, Czarnych II Wróblewo oraz Śródmieścia Wronki. Zwycięzce wyłoniła "mała tabela". Rozgrywki kończył mecz pomiędzy Czarnymi I a Śródmieściem. Na kilka sekund przed końcem triumfatorem była drużyna z Wronek, lecz w ostatniej akcji bramkę ku uciesze obserwujących kibiców i zawodników Nałęczy zdobył Szymon Anioł. Warto wspomnieć, iż chwilę wcześniej Śródmieście znalazło się w sytuacji "3 na 1", lecz nie wykorzystali okazji do przypieczętowania zwycięstwa i znaleźli się jednocześnie na trzeciej lokacie, wyprzedzając Czarnych II oraz Zielonych Ćmachowo, którym nie udało się zdobyć punktów mimo walki w każdym spotkaniu. Najlepszym Zawodnikiem okazał się Damian Przybysz z Nałęczy, a najlepszym bramkarzem Krzysztof Anioł z Czarnych I, który zapewnił sobie zapas rękawic bramkarskich do końca swej barwnej kariery.
1.miejsce-Nałęcz Ostroróg
2.miejsce-Czarni I Wróblewo
3.miejsce-Śródmieście Wronki
4.miejsce-Czarni II Wróblewo
5.miejsce-Zieloni Ćmachowo.

W trakcie trwania turnieju odbywały się te same konkurencje, co w dniu poprzednim. Odczuwający trudy rozgrywek oraz sobotniej zabawy "Jaca" ustąpił tym razem pierwszego miejsca Darkowi Woźnemu i nawet drugiej lokaty Michałowi Kasprzakowi. W strzałach z wiatrówki tym razem "pewną ręką" wykazał się jeden z rozjemców niedzielnych rozgrywek piłkarskich-Piotr Brzóska, drugie miejsce przypadło Ryszardowi Aniołowi a trzecie Ireneuszowi Biedziakowi.

Festyn zakończyło losowanie nagród z nabytych wcześniej przez chętne osoby losów. Warto odnotować fakt, iż nagrodę niespodziankę wylosował w tym roku Łukasz Stromczyński. Tym razem jednak nie była to koza. Popularny "Steryd" około godziny 18:15 stał się szczęśliwym posiadaczem świni wietnamskiej.
Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić wszystkich za rok, w drugi weekend lipca!