Święto Sportu i Młodości- podsumowanie

W dniach 15-16 lipca odbyło się coroczne Święto Sportu i Młodości, organizowane przez LKS Czarni Wróblewo, oraz Wroniecki Ośrodek Kultury.
Jak co roku, frekwencja była bardzo zadowalająca i na boisku im. Wiesława Chojana rywalizowało wiele osób w różnych dyscyplinach.
W sobotę odbywało się- turniej drużyn 6-osobowych, strzały z wiatrówki oraz strzały do ponumerowanej bramki. Triumfatorem rozgrywek w turnieju "szóstek" został zespół "Amwi" w składzie: Adrian Wieczorek, Jacek Góral, Mariusz Zastróżny, Mariusz Chojan, Patryk Starzonek, Daniel Łuczak, Bartłomiej Biedziak. Pokonali oni w finale drużynę "Amica" wynikiem 4:3. Trzecie miejsce zdobyła drużyna Kamili Dobrojewo.
Zacięta rywalizacja była przy strzałach do ponumerowanej bramki. Rywali zdeklasował Jacek Góral, ale o miejsca na podium walczyło 6 osób, którzy zdobyli taką samą ilość punktów.  Ostatecznie drugie miejsce zdobył Radosław Rosa, a trzecie miejsce Maksymilian Biedziak.
Przy strzałach z wiatrówki najlepszy okazał się Ireneusz Biedziak. Na drugim miejscu uplasował się Przemysław Biedziak, a na najniższy stopień pudła stanął Jacek Góral. W sobotni wieczór, ludzie bawili się przy akompaniamencie zespołu Dario Redi, tańcząc i bawiąc się do rana :)

W drugi dzień Święta odbył się turniej, już na pełnowymiarowym boisku. Na zaproszenie Czarnych stawiły się drużyny: Orzeł Łowyń, LKS Baborówko i Nałęcz Ostroróg.
Jako goście specjalni, na festynie pojawili się m.in starosta powiatowy, Józef Kwaśniewicz, oraz burmistrz MiG Wronki, Mirosław Wieczór, który wręczył statuetkę za 70lecie istnienia klubu LKS Czarni Wróblewo.
W ten dzień odbywały się również strzały z wiatrówki i do ponumerowanej bramki, oraz siatkówka plażowa kobiet i mężczyzn.
W rozgrywkach piłkarskich, drużyny grały każdy z każdym. Do ostatniej kolejki nie było wiadomo, kto zwycięży w tym turnieju. Ostatecznie to drużyna gospodarzy z Wróblewa odniosła triumf, wyprzedzając drużynę Orła Łowyń (obie drużyny zdobyły po 7 punktów). Trzecie miejsce zajęła drużyna LKSu Baborówko, a czwarte Nałęcz Ostroróg.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Marek Redlarski, a bramkarzem Karol Nowak.
W strzałach z wiatrówki najlepszy okazał się ponownie Ireneusz Biedziak, który pokonał Franciszka Baranka, oraz Marka Cichego.
W strzałach do ponumerowanej bramki po raz kolejny na podium staneli Radosław Rosa i Jacek Góral, tylko że tym razem ten pierwszy triumfował tego dnia, a Jacek Góral ponownie był trzeci. Drugie miejsce przypadło Bartłomiejowi Rodzie.
W siatkówce plażowej mężczyzn, zwyciężyła para: Dawid Obrembalski oraz Wojciech Sobek. Pokonali w finale Huberta Dembskiego oraz Grzegorza Roszaka. Trzecie miejsce przypadło Maksymilianowi Biedziakowi i Danielowi Januszakowi.
W siatkówce kobiet triumfowała para- Julia Citkowska oraz Martyna Pajor.

Dziękujemy za przybycie oraz wysoką frekwencje, zgromadzonym gościom, zawodnikom za zawziętą rywalizacje i duch gry fair play, oraz nic więcej nie pozostaje, tylko zaprosić na kolejną edycję, która odbędzie się za rok!

Powiązana galeria: