Sroga porażka z Lipnem, przy sporych kontrowersjach.

Czarni Wróblewo podejmowali u siebie drużynę aspirującą do gry w lidze międzyokręgowej, ekipę Lipna Stęszew.
Mecz przyniósł sporo kontrowersji, w którym głównymi bohaterami była trójka sędziowska, z sędzią głównym z Nowego Tomyśla. Pierwsza bramka dla Lipna padła z ewidentnego spalonego, przy sprostowaniu sędziego liniowego, sam nawet nie potrafił wskazać, który "rzekomo" zawodnik Czarnych łamał linie spalonego. Druga bramka z rzutu karnego, o dziwo prawidłowa. Ręką zatrzymał piłkę Kamil Jaksz, a zawodnik Lipna pewnie wykorzystał jedenastkę.
W drugiej połowie kontrowersji ciąg dalszy. Paweł Mrozek złapał piłkę w ręce za linią końcową boiska, a "arbiter" tego spotkania... dyktuje rzut karny dla drużyny ze Stęszewa! Tak robi się 0:3. Podłamani sytuacją zawodnicy Czarnych dostają kolejne dwie bramki. w tym po raz kolejny, jedna z tych bramek pada ze spalonego.
Reasumując: gwizdanie najmniejszych stykowych sytuacji na korzyść przyjezdnych, puszczanie sobie oczek z zawodnikiem z numerem 13 (Maciej Scherfchen), a wszystko dlatego, że zwycięstwo przybliżało Lipno do awansu do Ligi Międzyokręgowej. Najgorsze jest to, że mecz był wyrównany ze wskazaniem na przyjezdnych, więc bez pomocy gwiżdżącego mogli osiągnąć korzystny rezultat.
Z każdą minutą poirytowanie naszych zawodników wzrastało- "sędzia" karał naszych przypadkowych zawodników za najmniejsze dyskusję, chamskie uderzenie łokciem w głowę Jacka Górala, który musiał opuścić boisko po 40 minutach występu skwitował słowami do przyjezdnego: "Maciek, nie rób tak".
Dodatkowo prostackie odzywanie się do faulowanego zawodnika Czarnych: "jeszcze się popłacz chłopczyku", bądź ubliżając używając synonimu męskiego narzędzia płciowego, sprawia iż nie chcemy mieć do czynienia z tym Panem w kolejnych spotkaniach.
Przyjezdnym ze Stęszewa gratulujemy, ponieważ 3 punkty zdobyli zasłużenie, lecz wielkość porażki oraz występki Pana arbitra zostaną na długo w pamięci kibiców zgromadzonych we Wróblewie.
Zapraszamy w sobotę na godzinę 16:00 do Wróblewa na mecz z Akademią Reissa.