IV Memoriał im. Macieja Chojana za nami!

Obszerna relacja z IV memoriału im. Macieja Chojana

Dnia 7 stycznia 14 ekip spotkało się w hali Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta we Wronkach , aby uczcić pamięć Macieja Chojana, zawodnika, jak i prezesa klubu. Czwarta edycja była na tyle wyjątkowa, gdyż postanowiono, że rozgrywki będą trwały jeden dzień. Pojawiały się drużyny zrzeszone takie jak Noteć Rosko, czy drużyna z Komornik, na co dzień grająca w poznańskiej okręgówce (grupa wschód), zeszłoroczny triumfator- Team Międzychód, drużyny z Ligi Nadwarciańskiej, czy drużyny niezrzeszone. Część z uzyskanych pieniędzy zostanie przeznaczona na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Rozgrywki były grane w formule- faza grupowa- trzy grupy, dwie pierwsze po 5 drużyn, a trzecia grupa mieściła cztery drużyny. Turniej zainaugurował mecz drużyn Noteci Rosko oraz Zmarnowanych Talentów z Szamotuł. Wynik brzmiał 1:0 dla Noteci Rosko, a bramkę inauguracyjną zdobył Hubert Krystek. W fazie grupowej rozegrano w sumie 26 spotkań, a awans do fazy pucharowej uzyskały drużyny: Noteć Rosko, Czarni II Wróblewo, Team Międzychód, The Blues Kwilcz, Zupa Team, Kamile Dobrojewo, ZS2 Wronki oraz Młode Pokolenie (Międzychód). Najbardziej zaciętym spotkaniem w fazie ćwierćfinałowej okazał się mecz Zupa Team z Kamilami Dobrojewo, gdzie po bardzo zaciętym spotkaniu Kamile Dobrojewo pokonało Zupa Team 2:1. Równie ciekawym spotkaniem okazał się mecz Zespołu Szkół nr 2 Wronki z drużyną Młode Pokolenie. Wynik po ośmiu minutach brzmiał 1:1, więc zwycięzce trzeba było wyłonić w konkursie rzutów karnych. Lepsi okazali się uczniowie ze „Spomka” pokonując ekipę z Międzychodu 3:2, a jasnym punktem zwycięzców okazał się Bartłomiej Białek, broniąc trzy rzuty karne z pięciu, a ostateczny cios zadał Hubert Dembski. Po ćwierćfinałach odbył się mecz pokazowy Zespołu Gwiazd z Przyjaciółmi Macieja Chojana. Zaszczycili nas swoją obecnością m.in. Marek Bajor, Dariusz Dudka, Karol Gregorek, Szymon Sawala, Przemysław Łudzinski, czy Przemysław Małecki. Spotkanie wygrał Zespół Gwiazd wynikiem 4:1.
W półfinale spotkały się ekipy z Roska, Kwilcza, Dobrojewa i ZS2 Wronki. Noteć pokonała 2:0 drużynę The Blues Kwilcz, a Kamile Dobrojewo pokonało ZS2 Wronki 1:0. W meczu o III miejsce The Blues Kwilcz pokonało Zespół Szkół nr 2 4:1. Natomiast w finale zmierzyły się drużyny Noteci Rosko a Kamilami Dobrojewo. Po 10 minutach padł remis 2:2, a w rzutach karnych lepsi okazali się gracze z Roska i to oni mogli się cieszyć z triumfu w IV Memoriale im. Macieja Chojana.

Szczególne podziękowania dla: Przedsiębiorstwa Komunalnego za ufundowanie nagród, Tobiasza Chożalskiego za ufundowanie książek, Wronieckiego Ośrodka Kultury, Restauracji „Podkowa” za catering, Zenona Małeckiego- opiekuna hali, sędziów: Zdzisław Antoszewski i Grzegorz Wituski, oraz podziękowania dla zgromadzonych gości oraz kibiców.
Widzimy się za rok!

Grupa „A”

1. Noteć Rosko
2. Kamile Dobrojewo