Czarni zwyciężają w Rakoniewicach! [via szamotuly.nowinylokalne.pl]

W sobotnie popołudnie Czarni podejmowali na wyjeździe bardzo niewygodnego rywala jak dla Czarnych, czyli Sokoła Rakoniewice [relacja ze strony szamotuly.nowinylokalne.pl]

W 42. minucie Sokół wykonuje rzut rożny. Dośrodkowanie jest na tyle zaskakujące, że piłka trafia po nim w poprzeczkę. Po ponownym dośrodkowaniu zawodnika Sokoła piłka zostaje wybita z pola bramkowego, ale trafia pod nogi zawodnika Sokoła. Ten z okolic 25 metrów oddaje celny strzał, który z trudem broni bramkarz Czarnych Krzysztof Anioł. Ostatnia minuta pierwszej połowy i rzut wolny dla gości z niebezpiecznej odległości od bramki bramkarza Sokoła Patryka Borowczaka. Strzał na bramkę Roberta Antoszewskiego jest na tyle precyzyjny, że interwencja bramkarza nie przynosi oczekiwanego rezultatu, a piłka trafia do bramki Sokoła. To trafienie kończy pierwszą połowę spotkania. Bramka do szatni ustala wynik po pierwszej połowie na 1:0 dla Czarnych Wróblewo.

Pierwsze minuty drugiej połowy nie zmieniają obrazu gry. Z obu stron, widoczny był brak dokładności. W 61. minucie faulowany w drużynie Sokoła zostaje Adrian Gracz. Zawodnik drużyny Czarnych Paweł Mrozek ukarany zostaje żółtą kartką. Jest to druga żółta kartka tego zawodnika, dlatego sędzia zmuszony jest pokazać kartkę czerwoną. Czerwona kartka dla zawodnika z Wróblewa oznaczała grę gospodarzy w przewadze przez ok. 30 minut i tyle czasu musiało wystarczyć na odrobienie strat.

Z minuty na minutę gra stawała się bardziej nerwowa. To skutkowało żółtą kartką dla Patryka Borowczaka za obraźliwe słowa w kierunku sędziego. Ostatnie minuty to rozpaczliwą gra Sokoła próbującego strzelić bramkę i umiejętna gra na utrzymanie korzystnego wyniku przez piłkarzy Czarnych.

W doliczonym czasie gry Sokół marnuje wyśmienitą sytuację. Po dośrodkowaniu do ziemi Aleksa Szczygła Mateusz Kaczmarek będąc przed bramką gości nie trafia w piłkę. Po tej akcji sędzia kończy spotkanie. Sokół przegrywa 0:1. To druga porażka rakoniewickiego zespołu w rundzie rewanżowej, a czwarty punkt zdobyty przez Czarnych! Udało się odbić od ligowego dołka i zaczynamy gonić zagęszczony środek tabeli. Do Sparty Szamotuły i Sokoła Duszniki (odpowiednio 9 i 10 miejsce) brakuje nam odpowiednio- dwa i jeden punkt.